http://nowagazownia.com.pl/wp-content/uploads/2016/12/baner-980x600_finisaz-960x600_c.jpg

Wielki Finisaż wystawy DECALOGUS. DZIESIĘĆ SŁÓW


 18 grudnia o godz.17.00

Zapraszamy na finisaż wystawy Pawła Napierały Decalogus.Dziesięć słów
Fantastyczny wernisaż i Państwa opinie o pracach Pawła spowodowały, że chcemy pożegnać wystawę w Nowej Gazowni.

Nie będzie to zwykły finisaż!

Paweł osobiście oprowadzi gości, będzie okazja spotkać się i podyskutować w
większym gronie, odsłonimy też rąbek tajemnicy i pokażemy kilka nowych prac
Pawła, bardzo intrygujących…

Przeczytajcie proszę recenzję Ewy Kozłowskiej z wystawy, to ciekawe spojrzenie na prace Pawła.

“Decalogus. Dziesięć słów”, czyli sztuka religijna poza kontekstem wiary

Przypominamy, że od godz.12.00 10 grudnia do godz. 12.00 11 grudnia trwa u nas Maraton Pisania Listów i oznacza to, że przez cały ten czas możecie również zobaczyć wystawę!

Zapowiadaliśmy niezwykły finisaż wystawy Pawła Napierały Decalogus. Dziesięć słów zatem pora wywiązać się z obietnicy. Przedstawiamy scenariusz wieczoru:

17.00 wyruszamy z Pawłem na ostatnie wspólne zwiedzanie wystawy z jego osobistym komentarzem na temat prac, można pytać o wszystko

18.00 to czas na chwilę skupienia i wysłuchania dwóch rożnych spojrzeń na sztukę Pawła w szerszym kontekście

Ewa Kozłowska dokona Spowiedzi naukowca, czyli krótko o wykraczaniu poza ramy analizy w przypadku sztuki religijnej.

Krzysztof Kalitko podejmie się próby odczytania działań artystycznych Pawła Napierały za pomocą performistycznych strategii działań twórczych oraz ukazania zasadniczej roli rekonstrukcji przedmiotu i jego znaczenia w budowaniu quasi – narracyjnego kontekstu sytuacji estetycznej.

19.00 Paweł Napierała oficjalnie odsłoni naszą niespodziankę, którą będą jego nowe prace, bardzo intrygujące…

Zapraszamy niedziela 18 grudnia 17.00-20.00

KRZYSZTOF KALITKO – doktor, teoretyk i estetyk architektury, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa na Uniwersytecie, im. A Mickiewicza w Poznaniu, absolwent historii sztuki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu. Autor książki: „Architektura między materialnością i wirtualnością”. Obecne zainteresowania skupiają się wokół problemu estetyki i teorii sztuki, teorii i historii reprezentacji, oraz relacji ciała i sztuki. Szczególny nacisk w najnowszych poszukiwaniach badawczych kładzie na znaczenie kategorii zdarzenia we współczesnej plastyce postrzeganego, postrzeganego na tle roli zwrotów ku sprawczości i zwrotu performatywnego we współczesnej teorii kultury artystycznej.  

EWA KOZŁOWSKA – socjolog, doktorantka, miłośniczka ekspresji artystycznej. Zajmuje się wizualną stroną kryzysów w mediach i jej wpływem na społeczeństwo. Sztuka i socjologia to dwie pasje, które stara się połączyć w swoich badaniach. Prywatnie ubiera myśli w słowa i obrazy, pisząc poezje oraz ilustrując swoje pomysły.     

PAWEŁ NAPIERAŁA –  historyk sztuki, doktorant UAP, renowator dzieł sztuki, pracownik Pracowni Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Drewnianej Polichromowanej Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz wiceprezes Związku Polskich Artystów Plastyków w Poznaniu.                   

 

Menu