http://nowagazownia.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/baner_FB-02-02-960x600_c.jpg

projekcje filmów animowanych


UTRACONE?

Zapraszamy na projekcje niezwykłych filmów animowanych powstałych w ramach projektu MUZEUM UTRACONE. W ten sposób dzieła utracone podczas II wojny światowej  mogą chociaż mentalnie wrócić do naszej społecznej świadomości. Odnajdziemy je w zabawnych animacjach, do których swojego głosu użyczają aktorzy, znane i lubiane postaci świata kultury.

WSTĘP BEZPŁATNY
NOWA GAZOWNIA, ul. Ewangelicka 1

Wstępem do animacji, w każdym tygodniu, będzie krótkie filmowe wprowadzenie z cyklu „Utracone Odzyskane”, w którym cenione osoby opowiadają o utraconych obrazach.

Rozpowszechnienie wizerunku utraconego dzieła sztuki jest pierwszym krokiem do jego odzyskania”

MUZEUM UTRACONE to projekt zorganizowany przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR i Ad Artis Fundację Sztuki SAR. Projekt wspiera działania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, polegające na odnajdywania i odzyskiwaniu utraconych dóbr kultury. Muzeum Utracone prowadzi wirtualną galerię na stronie www.muzeumutracone.pl, oraz Facebooku, gdzie prezentuje fotograficzne reprodukcje malarstwa i grafiki, zdjęcia rzeźb, zbiorów archeologicznych czy rzemieślnictwa artystycznego. Projekt realizowany jest we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie oraz Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa.

PROJEKCJE:
12.04 19:00-20:00
19.04 19:00-20:00

SPOTKANIE PIERWSZE 12 kwietnia w godzinach 19:00-20:00

Projekcje poprzedzi filmowy wstęp o utraconych dziełach z udziałem: Jerzego Stuhra, Andrzeja Seweryna, Anny Polony

Następnie zapraszamy na:

Zawartą w trzech aktach historię o wariackich losach obrazów Matejki podczas II wojny światowej Dzięki kolażom Marty Ignerskiej i ich niezwykłej animacji, wykorzystaniu materiałów archiwalnych – zarówno filmowych jak i drukowanych – zdjęć, artykułów oraz szkiców Mariusza Tarkawiana, film zadziwia w wielu momentach. Losy obrazów niejednokrotnie mrożą krew w żyłach, np. historia powrotu do Polski „Rejtana” i „Batorego pod Pskowem” (czas trwania 21’01”)

oraz

Barwną opowieść o zaginionych, polskich dziełach sztuki przetrzymywanych przez nazistów w Zamku Fischhorn w Austrii. Robert Więckiewicz odczytuje obszerne fragmenty wspomnień Bohdana Urbanowicza, żołnierza i profesora Akademii Sztuk Pięknych, który zajmował się odzyskiwaniem obiektów. Całość wzbogaca przewrotna animacja autorstwa Marty Ignerskiej i Cezarego Chojnowskiego, oraz muzyka, którą przygotował Envee (czas trwania: 26’56”).

 

www_plakat-01

 

Menu